pasztet wegański

Pasztet wegański

Czy pasztet wegański, roślinny (pasztet wegetariański) może być jako zamienniki mięsa smaczny i zastępować „prawdziwy”, mięsny pasztet? Jak smakują pasztety wege, z czego robi się pasztety wegańskie, pasztety roślinne – pasztety warzywne.

Zamienniki mięsa – pasztet wegański. Pasztety wegańskie, pasztety wegetariańskie jako zamienniki mięsa

 

Pasztet roślinny jako zamiennik mięsa jest produktem, który w obecnej chwili produkowany jest już przez wielu producentów, do tego w wielu wariantach. Nie zaprzeczamy, to nie to samo co szynka wegetariańska. Co ciekawe za pasztety roślinne wzięli się nawet producenci mięsa, co jest dość pozytywnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę to, że obie branże przeważnie z definicji za sobą „nie przepadają”.

 

W sklepach roślinne pasztety, które przypominają w smaku do złudzenia rozmaite mięsne pasztety, można nabyć dziś bez większego problemu.

 

Co więcej, także w sieci można obecnie znaleźć masę porad na temat tego jak zrobić domowy pasztet roślinny na bazie warzyw, tak żeby mimo wszystko smakował podobnie jak zwykłe mięso. Przepisów na pasztety roślinne, czyli zamienniki mięsa można oczywiście szukać też w serwisach wideo. Takie propozycje trafiają zdecydowanie w gusta fleksitarian, z których część prawdopodobnie nawet nie wie, że kwalifikują się do tak nazywanej grupy konsumentów.

 

Inni czytali także: Wegański gyros

 

Pasztet wegański zamiast mięsa – zamiennik mięsa

 

Jakie konkretnie pasztety z warzyw mamy do wyboru w sklepach oraz na jakie pasztety bezmięsne do samodzielnego przyrządzenia trafimy bez problemu w internecie (chodzi tu nie tylko o polskojęzyczne przepisy na pasztet warzywny krążące w sieci)?

Oto kilka przykładów:

  • pasztet z soczewicy
  • pasztet z kaszą jaglaną
  • pasztet z pieczarkami

 

Pasztety roślinne zamiast mięsa to jedna z pierwszych potraw, po jakie powinniśmy sięgnąć jeśli np. lubimy smak mięsa, jednak z różnych powodów chcemy ograniczyć jego spożycie. Pasztety warzywne, to „mięso bez mięsa”, które w smaku i konsystencji jest na tyle podobne do prawdziwego mięsnego pasztetu, że…

 

…można by zaryzykować swoisty test wykonany na znajomych (”mięsożercach”) i poczęstować ich pasztetem –zamiennikiem mięsa. Szansa na to, że nie rozpoznają, że mają do czynienia z pasztetem wegańskim, czy pasztetem wegetariańskim są naprawdę duże.

 

Podobnie byłoby zresztą pewnie z produktami takimi jak kotlety roślinne, czy wegańskie kabanosy. No, to pierwsze może nieco mniej.