kotlety roślinne

Kotlety roślinne

Wege mielone – kotlety roślinne. Brzmi dziwnie, ale smakuje naprawdę dobrze. Kotlety roślinne to kotlety dla wegetarian, ale nie tylko, bo coraz częściej sięgają po nie osoby, które chcą jedynie ograniczyć spożywanie mięsa, niekoniecznie całkowicie z niego zrezygnować. Czy mielone wege kotlety mogą choć trochę w smaku i w konsystencji przypominać „prawdziwe” kotlety mielone? Czy wegetariańskie kotlety „mielone” pozwolą nam z powodzeniem zastąpić kotlety mielone z mięsa w posiłkach? 

 

Kotlety roślinne wegetariańskie – przepisy 

 

Przepisy na kotlety roślinne, czy burgery wegańskie już od dawna bez większego problemu znajdziemy na licznych stronach w sieci. Bezmięsne kotlety z ciecierzycy, kotlety z soczewicy, czy kotlety wegańskie z kaszy jaglanej to jedne z popularniejszych przepisów na „wege mielone”. Inne pytanie – która z tych propozycji najbardziej w smaku przypomina tradycyjne mielone z mięsa, jakie jadaliśmy dotąd czy za młodu. Zastosowanie miksu różnych składników i przypraw oraz metoda prób i błędów prawdopodobnie pozwoli nam z czasem dojść do perfekcji i znaleźć takie proporcje, że nasze kotlety roślinne trudno będzie odróżnić od kotletów mielonych z mięsa. Można to sprawdzić „podstępem” na kimś z rodziny czy znajomych…, częstując ich naszymi kotletami roślinnymi i czekając na to, czy zorientuje się, że w ich składzie nie ma grama mięsa…

 

Kotlety wegetariańskie warzywne – Lidl? Kotlety roślinne z Biedronki? 

 

Jakby tego było mało, również wiele sklepów, głównie sieciowych wprowadza kotlety wegetariańskie (lub kotlety wegańskie w zależności od ich składu) do swojej stałej oferty.

 

Bywa też, że dany asortyment pochodzenia roślinnego najpierw testowany jest pod względem zainteresowania potencjalnych klientów.

 

Jeśli takowe zostanie potwierdzone odpowiednim poziomem sprzedaży, to przykładowo wegańskie kotlety marki x zostają w Lidlu na dłużej. Podobnie jest z innymi sieciami. Wegetariańskie kotlety mielone możemy z powodzeniem spróbować zrobić także samodzielnie we własnej kuchni. 

 

Inni czytali także: Wegański kurczak

 

Wege kotlety roślinne – przepisy

 

Choć w tym artykule nie podajemy całych, kompletnych przepisów na kotlety wege, to możemy podsunąć kilka propozycji, dotyczących tego, czego szukać w sieci oraz co warto przygotować i przetestować (spróbować) samodzielnie. Jakich przepisów na wegańskie kotlety mielone warto poszukać w sieci? 

 

  • wegańskie klopsiki jaglane
  • wege kotlety z marchewki 
  • burgery z batatów 
  • kotlety wegańskie z kapusty 
  • roślinne kotlety ze szpinaku 
  • kotlety z fasoli i kaszy gryczanej 
  • roślinne kotlety z soczewicy 
  • mielone z kaszy jaglanej i dyni 
  • wege kotlety z czerwonego buraka