wegetariańska restauracja Burger King (2)

Pierwsza w 100% wegetariańska restauracja Burger King!

Pierwsza w pełni wegetariańska restauracja Burger Kong została otworzona w Hiszpanii, dokładniej w Madrycie. Oferta nie jest kierowana wyłącznie do wegetarian, bo jej adresatami są także osoby spożywające mięso, ale chcące ograniczyć jego spożycie.

Wyłącznie wegetariańska restauracja Burger King

Pierwsza wegetariańska restauracja Burger King! Na razie na próbę i tylko na miesiąc, ale dobre i to. Wiemy bowiem, że takie testy jeśli przynoszą odpowiednie efekty w postaci potwierdzenia konkretnych tez, mogą okazać się czymś, co rozszerzy się na inne miejsca.  Swoją drogą, działa to też w drugą stronę. Jeśli zainteresowanie jest mniejsze niż zakładano, akcja kończy się zawiedzeniem całej rzeszy fanów roślinnego jedzenia, jak było już wcześniej w przypadku McDonald’s, który wycofał ze swojego menu roślinnego burgera.

Roślinny Burger King rozrasta się na cały świat

Burger King pracuje nad wprowadzeniem do swojego menu burgerów roślinnych aż w 25 krajach. Robi to we współpracy z The Vegetarian Butcher. Projektem objęte są m.in. Niemcy, Francja, Meksyk, Chiny oraz południe Afryki.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madrid4U (@madrid4u)

Jak twierdzi  Borja Hernández de Alba, dyrektor generalny Restaurant Brands Iberia Spain and Portugal:

„Chcemy dotrzeć zarówno do osób, które opierają swoją dietę na produktach roślinnych, jak i do tych, którzy jedzą mięso, ale ograniczają ich spożycie”.

Jak pokazują ostatnie badania

“około 13% Hiszpanów stosuje dietę w większości lub całkowicie wegetariańską lub wegańską – około 8% jest całkowicie wegetarianami, a około jedna czwarta z nich jest weganami (…)”.

Sieć Burger King coraz bardziej “roślinna”

Jak podaje TotallyVeganBuzz.com we wrześniu Burger King US ogłosił, że przez ograniczony czas będzie testował nuggetsy Impossible Foods w Des Moines, Iowa, Bostonie i Miami. Sieć zaczęła oferować  swoje wegetariańskie burgery również  w Meksyku.
Trochę wcześniej, w maju niemiecki Burger King ogłosił otwarcie w Kolonii w 100% wegetariańskiego punktu. Niedługo potem Burger King Francja dodał do swojego menu Veggie King – wegetariańskiego burgera. Burger King w Wielkiej Brytanii ma w planach do 2031 roku serwować w menu 50% potraw opartych na roślinach. Póki co zaczął od brzmiącego dumnie The Vegan Royale.

Przypomnijmy także, że i Polski oddział jest poniekąd prekursorem. W kwietniu dodał  do menu wegańskie nuggetsy.