wegańskie kiełbaski

Wegańskie kiełbaski 

Wegańskie kiełbaski jako zamienniki mięsa sprawdzają się znakomicie. Nie dość, że z niektóre wege kiełbaski przypominają z wyglądu tradycyjną kiełbasę, to producenci wegańskich kiełbas doszli już do takiej wprawy, że w smaku coraz trudniej odróżnić substytut mięsa, od tradycyjnych, mięsnych kiełbas. 

Coś do przegryzienia na szybko – wegańskie kiełbaski 

 

Nawet jeśli nie jesteś wegetarianinem czy weganinem i generalnie lubisz, a nawet uwielbiasz jeść mięso, to prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu ulegniesz pokusie i kupisz wegańskie kiełbaski, by po prostu ich spróbować. Zresztą podobnym “zainteresowaniem” cieszą się również parówki wegańskie. Dlaczego? Z ciekawości, by sprawdzić, czy i jak niewiele zostało producentom jeszcze do zrobienia, aby obu produktów (mięsnych i bezmięsnych) nie udało się odróżnić. Po drugie, jeśli nie wierzysz w całe to “wege zamieszanie”, to i tak prawdopodobnie spróbujesz wegańskich kiełbasek, by utwierdzić się w przekonaniu, że nic nie zastąpi Ci nigdy smaku prawdziwego mięsa i warto nieść tę nowinę dalej i szerzej, pośród swoich znajomych i bliskich.

 

Z czego wynika popularność kiełbasek wegańskich?

 

Dlaczego kiełbaski wege stają się coraz bardziej popularne? Z czego to tak nagle wynika?

 

Najprawdopodobniej z tego, że kiełbasa jest od dziesięcioleci bardzo popularnym posiłkiem, więc mijając w sklepie półki z kiełbaskami wegańskimi, trudno oprzeć się pokusie i choć raz w życiu nie kupić ich i nie spróbować, by przekonać się osobiście, czy „mają szanse” w starciu z kiełbaskami mięsnymi, przy czym to my będziemy surowym sędzią w takim “pojedynku”.

 

W dzisiejszych czasach kiełbaski roślinne w Biedronce czy wege kiełbaski w Lidlu już nikogo nie dziwią. Swoje miejsce na półkach mają też burgery wegańskie a także np. kabanosy wegańskie. I to generalnie bardzo dobrze, bo jeśli dostęp do nich jest tak łatwy i powszechny, to rosną szanse, że coraz więcej osób będzie chciało ich spróbować, a z czasem być może na stałe wejdą one do ich jadłospisu. 

 

Przepisy na kiełbaski wegańskie 

 

Jak nietrudno się domyśleć, w sieci bez większych problemów znaleźć można przepisy przeróżnych blogerów, vlogerów dotyczące tego, jak zrobić wegańskie kiełbaski. Wariantów jest co najmniej kilka np. kiełbaski wegańskie z czerwonej fasoli, czy kiełbaski wegańskie pepperoni. Natomiast wariacji jest już całe zatrzęsienie, bo przecież przepis na wegetariańskie kiełbaski każdy może modyfikować po swojemu. Oto kilka przykładów, jakich składników można użyć do przygotowania kiełbasek wegetariańskich, wegańskich

 

  • buraki 
  • ziemniaki gotowane 
  • papryka 
  • bułka tarta 
  • marchew 
  • groch 
  • soczewica
  • włoszczyzna 
  • mąka 
  • itd.