Zamienniki mięsa na urodzinach Obamy

Zamienniki mięsa na urodzinach prezydenta Obamy

Jak podają źródła, na które powołuje się Bloomberg 60-te urodziny byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych miały być bezmięsne. Na urodzinach serwowane miały być substytuty mięsa popularnych amerykańskich marek.

Zamienniki mięsa na urodzinach Obamy. Impossible? A jednak

Uroczystość urodzinowa prezydenta Baracka Obamy planowana była na drugi weekend sierpnia. Okazja jest dość szczególna, bowiem prezydent Obama w tym roku obchodzi pełną 60. rocznicę przyjścia na świat. Na urodzinach byłego prezydenta USA zgodnie z przekazem, oferowane miało być menu bezmięsne. Informacje pochodzą od osób z otoczenia prezydenta i choć nie są oficjalne, to dają zapewne niezły efekt promocyjny dwóm markom wymienianym przy okazji rodzinnej uroczystości prezydenta. Są to m.in. Impossible Foods Inc. i Eat Just Inc.

Roślinne menu na urodzinach Barrack’a Obamy

Menu było opracowywane z udziałem Questlove – muzyka zespołu The Roots. Jest on zarazem  zwolennikiem diety bezmięsnej oraz inwestorem w branżę zamienników mięsa. Zainwestował dotąd m.in. w wegańską, chilijską markę spożywczą NotCo i kalifornijską firmę Impossible Foods. Nie do końca jasne jest, czy obok substytutów mięsa goście prezydenta mogli spróbować również dań mięsnych. Jakie substytuty mięsa miały być serwowane przybyłym zaproszonym gościom? Bloomberg News powołując się na swoje źródła, w zeszłym tygodniu pisał, że

Goście biorący udział w urodzinach będą mogli zjeść Spam Musubi, przygotowanym z wegańskiej wieprzowiny i wołowiny firmy Impossible Foods.

W menu miały pojawić się również wegańskie jajka Eat Just i własne Cheeseteak Eggrolls firmy Questlove. Ta ostatnia pozycja zrobiona jest z wegańskiej wołowiny Impossible i bezzwierzęcego sosu serowego marki Perfect Day z Kalifornii.