wzrost zaintersowania zamienikami mięsa

Wzrost zainteresowania zamiennikami mięsa o 199%

Nowojorska firma 1010data HQ monitorująca trendy rynkowe w sprzedaży online podsumowała 2020 rok. W kategorii produktów spożywczych sprzedawanych w sieci, bezkonkurencyjne okazały się zamienniki mięsa, notując wzrost zainteresowania na poziomie 199%. 

Zamienniki mięsa na szczycie wzrostów sprzedaży w 2020 roku 

W 2020 roku jak nietrudno się domyśleć konsumenci bliżej przyjrzeli się zdrowiu, czy zmianie stylu życia. Wpływ na to miała pandemia. Wiele osób zdecydowało się na zmiany w diecie oraz w swoich przyzwyczajeniach zakupowych. Podczas gdy wszystkie kategorie artykułów spożywczych zanotowały odczuwalne wzrosty sprzedaży online, to kategoria zamienników mięsa wzrosła o aż 199% wg raportu State of Grocery opracowanego przez 1010data. Tym samym substytuty mięsa zostały „kategorią roku” wyżej wymienionego opracowania. 

 

wzrost zaintersowania zamienikami mięsa strona główna (1)

 

Czego szukają konsumenci w Stanach Zjednoczonych?

Monitoring wpisywanych przed zakupem w wyszukiwarki haseł wskazuje na „zwiększone zainteresowanie konsumentów kwestiami zdrowotnymi”. Jednak zdecydowanie prowadzi żywność roślinna.

 

Kategorie artykułów spożywczych ze słowami takimi jak „ekologiczny” zanotowały wzrost rzędu 163%, „roślinny” 148% wzrostu, „bezglutenowy” wzrost o 99%, a słowo „wegański” wzrost na poziomie 88% w okresie 2019-2020.

 

 

Źródło i raport do pobrania: 1010data.com