Pizza Hut z pepperoni na bazie roślin

Pizza Hut z pepperoni na bazie roślin

Roślinne pepperoni na/w Pizza Hut? Tak. Póki co, tylko w Stanach Zjednoczonych i jedynie testowo w pięciu amerykańskich miastach.

Zamienniki mięsa w menu światowego giganta – Pizza Hut z pepperoni na bazie roślin

 

Na razie tylko w kilku, a dokładniej pięciu miastach USA, jednak jest – Pizza Hut z pepperoni na bazie roślin. Roślinne pepperoni na pizzy, to kolejny ukłon w stronę fanów substytutów mięsa. Choć pizza większości konsumentów kojarzy się raczej z daniem mięsnym (a już przynajmniej pod względem dodatków), to coraz częściej wielkie sieci fast foodów testują roślinne zamienniki mięsa jako dodatek do “tradycyjnie mięsnych potraw”. Najpopularniejsze są oczywiście burgery roślinne, które można kupić już także pakowane w porcje po kilka sztuk, do samodzielnego przyrządzania.

Roślinne pepperoni z Beyond Meat w Pizza Hut

Dostawcą roślinnego pepperoni jest amerykańskich potentat w produkcji zamienników mięsa – korporacja Beyond Meat. W jednym z wcześniejszych artykułów pisaliśmy o coraz śmielszej międzynarodowej ekspansji tej marki, która objęła już także Chiny, gdyż Beyond Meat chce zwiększyć i tu swoją sprzedaż.

 

Warto przypomnieć, że już wcześniej obie marki współpracowały ze sobą przy wprowadzaniu do testowego menu Pizza Hut roślinnej kiełbasy Beyond Meat. Test został zakończony, ale jak widać, doczekaliśmy się swoistej kontynuacji.

 

Pizza Hut z roślinnym pepperoni w Polsce

Na dzień dzisiejszy nie mamy niestety żadnych informacji czy analogiczny test będzie przeprowadzany także w polskich restauracjach sieci Pizza Hut. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie zamiennikami mięsa w Polsce, byłby to naprawdę trafiony pomysł. Być może nie trzeba byłoby nawet testować polskiego rynku, bo roślinne pepperoni byłoby zapewne przebojem także pośród polskich konsumentów.