chłopiec co by tu zjesc moze kulki weganskie

Kulki wegańskie

Zamienniki mięsa takiej jak kulki wegańskie dają naprawdę dużą dowolność jeśli ktoś chce je przyrządzić osobiście. Roślinne klopsiki, to tak naprawdę nieco mniejsze kotlety wegańskie, które formuje się w mniejsze roślinne kulki. 

 

Kulki wegańskie – pulpety wegańskie, klopsiki roślinne. Przepis na szybkie jedzenie

 

Roślinne kulki wegańskie to zamienniki mięsa, które dość  łatwo się przyrządza, do tego, te klopsiki roślinne łatwo przyprawić konkretnie pod swoje podniebienie, co więcej można przygotować ich nieco więcej i mieć na zapas np. do szybkiego podgrzania czy podsmażenia (jak np. wegański schabowy itp.), gdy zgłodniejemy lub odwiedzą nas przyjaciele.

 

Gdzie kupić kulki wegańskie?

 

Bardzo dużą i stale rosnącą popularność (podobną popularność zdobywają parówki wegańskie) kulki wegańskie zawdzięczają prawdopodobnie sieci IKEA.

 

Klienci tego sklepu, a jest jak wiemy, raz na jakiś czas są informowani, że roślinne kulki w Ikea znowu pojawiły się w ofercie, czasem w obniżonej cenie, co dociera, chcąc nie chcąc do osób, które niekoniecznie w danej chwili szukają zamienników mięsa.

 

Wegetariańskie, czy wegańskie klopsiki roślinne bez większych problemów nabyć już można nie tylko w sieciach handlowych, ale i mniejszych sklepach spożywczych, podobnie jak róźne i liczne wegańskie kiełbaski. 

 

Z czego zrobić pulpety roślinne? Przepisy na wegańskie klopsiki

 

Jest wiele wersji, pomysłów na to, z czego przyrządzić można wegańskie klopsiki.

 

Wiele osób trzyma się jednego, dwóch podstawowych składników a eksperymentuje stale, zmieniając pozostałe.

 

Dzięki czemu zmienia się nie tylko smak, ale i konsystencja samej potrawy. Dość popularne rodzaje roślinnych kulek to: 

 

  • pulpety roślinne z ciecierzycy
  • pulpety wegańskie z tofu
  • wegańskie pulpety z soczewicy
  • klopsiki wegańskie z ryżu czy kaszy
  • kulki roślinne z kalafiora 

 

Oczywiście nie wszystkie biorąc pod uwagę smak, mogę pełnić rolę zamienników mięsa, ale przy kilkukrotnym eksperymentowaniu, a także dodaniu odpowiednich składników i przypraw są duże szanse, że nasze kulki roślinne w smaku będą dość mocno przypominały mięsne klopsiki, których smak znamy z przeszłości i do dziś go lubimy.