parówki wegańskie

Parówki wegańskie 

Czy parówki wegańskie mogą smakować identycznie jak parówki z mięsa? A dokładniej jak to, co z mięsa zostaje, bo wiemy, z czego przeważnie robi się parówki. Tak czy inaczej, wege parówki jak i „zwykłe” parówki cieszą się rosnącym powodzeniem konsumentów. Parówki wegetariańskie być może ze względu na to, że już z definicji (i porównania składników) powinny być znacznie zdrowsze. 

Parówki wegańskie (nie tylko) dla dzieci

 

Jak wiemy mięsne parówki, największą popularnością cieszą się wśród dzieci, więc dobrym pomysłem wydaje się produkcja wege parówek – zamienników mięsa, które będą wyglądały i smakowały jak „zwykłe parówki”, ale będą produkowane z roślinnych – czyli w domyśle zdrowych –  składników. Osiągnięcie konsystencji i koloru parówek wegańskich nawet teoretycznie nie wydają się dużym wyzwaniem. W teorii wystarczą dobrze dobrane proporcje i naturalne barwniki – odcienie koloru czerwonego.

 

Za to, wyzwaniem w dalszym ciągu będzie smak tej potrawy, a pod tym względem nie zawsze już jest tak kolorowo.

 

Jak wyprodukować – jakby to powiedzieli niektórzy “mięsożercy” – parówki wegetariańskie, ale takie, żeby nie smakowały jak “tektura nasączona wodą” (a można niekiedy usłyszeć takie porównanie gdy mowa o potrawach roślinnych). Nieco wyżej w hierarchi stoją np. wegańskie kiełbaski. Dochodzą do nas słuchy, że coraz więcej dzieci uwielbia kulki wegańskie

 

Jak smakują parówki wegańskie

 

Z „definicji” i z faktu naśladowania swojego pierwowzoru, od parówek wegańskich nie możemy oczekiwać nie wiadomo jak wysublimowanego smaku. Idealne parówki wegańskie powinny przypominać w smaku po prostu parówki mięsne.

 

Najlepiej jeśli skład parówek wegańskich byłby opracowany tak, by osoba nieuprzedzona o tym, że właśnie je parówki pochodzenia roślinnego, nie była w stanie poznać, że to właśnie to parówki wege. Czy to możliwe?

 

By odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy spróbować kilku propozycji wegetariańskich parówek, jakie dostępne są w sklepach. Parówki wegańskie – Lidl? Wegańskie parówki – Biedronka? Czemu nie spróbować obydwu rodzajów, by wyrobić sobie własne zdanie? Choć nie jest oczywiście powiedziane, że to najlepszy wariant, jaki znaleźć można na rynku. Parówki wegańskie Ikea, to również produkt, który ze względu na szerokie grono sympatyków tej marki powinien mieć ogromy potencjał rynkowy. 

 

Parówki wege do hot dogów wegańskich 

 

Oczywiście wegańskie parówki to nie tylko przysmak, który po zagotowaniu lub podgrzaniu może być spożywany jedynie jako oddzielna potrawa (oczywiście z ketchupem lub musztardą). Są na świecie osoby, które starają się przejść na dietę roślinną, jednak nie mogą  – a nawet nie chcą – zerwać ze swoimi starymi przyzwyczajeniami. Nie wystarczą im na pewno kotlety roślinne

 

Bo nie jest łatwo zrezygnować np. z jedzenia hot dogów, szczególnie gdy jedzie się autem w trasie a przerwy, jakie możemy sobie zrobić w jeździe, są bardzo krótkie.

 

Co wtedy? Wówczas np. hot dogi wegańskie Orlen. To ogólnie bardzo szybki sposób (jeśli nie najszybszy), by spróbować, jak smakują parówki roślinne jeśli nigdy wcześniej ich nie jedliśmy.

 

.