sprzedaż zamienników mięsa w 2020 roku

1 769 mln dolarów – sprzedaż zamienników mięsa w 2020 roku. Raport

Sprzedaż zamienników mięsa w 2020 roku osiągnęła globalnie aż 1 769 milionów dolarów. Tak wynika z wyliczeń zawartych w raporcie P&S Intelligence, dostawcy usług badania rynku i usług konsultingowych dla rozwijającego się przemysłu.

Dlaczego sprzedaż zamienników mięsa w 2020 roku wzrosła?

Według autorów raportu wzrost sprzedaży zamienników mięsa w minionym roku napędzało kilka kluczowych czynników. Były to m.in.:

  • Rosnące obawy dotyczące zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa żywnościowego
  • Inwestycje w składniki białkowe pochodzenia roślinnego
  • Pandemia COVID-19, która znacznie zwiększyła popyt na roślinne zamienniki mięsa
  • Poważnie zakłócone również z powodu pandemii łańcuchy dostaw dla przemysłu mięsnego, co spowodowało 45% spadek zdolności przetwórczych trzody chlewnej w USA
  • Do rosnącego popytu na substytuty mięsa w znacznym stopniu przyczyniło się także zamykanie rzeźni

Kto napędza popyt na rynku roślinnych zamienników mięsa?

W minionym roku największy udział w rynku substytutów mięsa miała Ameryka Północna. Wg badaczy wynikało to z większej świadomości na temat różnych alternatyw mięsa i korzyści płynących ze zdrowych nawyków żywieniowych w społeczeństwie w regionie.

Zgodnie z prognozami do 2030 roku najszybszy wzrost odnotuje region Azji i Pacyfiku. To z powodu przyrastającej populacji, a także zwiększającej się świadomości społeczeństwa na temat zdrowej diety wegetariańskiej i wegańskiej w tym regionie.

Więcej informacji oraz raport na stronie P&S Intelligence oraz na prnewswire.com