Bill Gates i Jeff Bezos inwestują w zamienniki miesa

Bill Gates, Jeff Bezos inwestują w zamienniki mięsa 

Poprzez spółkę Nature’s Fynd Bill Gates, Jeff Bezos czy Al Gore inwestują swoje ciężko zarobione pieniądze w branżę zamienników mięsa. W spółkę mająca siedzibę w Chicago inwestorzy zainwestowali właśnie 158 000 000 dolarów (co w przeliczeniu na złotówki, oznacza przy średnim kursie z początku lipca ponad 600 000 000 PLN).

Dostrzegają potencjał rynku? Bill Gates, Jeff Bezos inwestują w zamienniki mięsa

Firma  Nature’s Fynd planuje wejść na rynek z bezmięsnymi pasztecikami śniadaniowymi, hamburgerami, bezmlecznymi serkami śmietankowymi, jogurtami oraz bezmięsnymi nuggetsami. Do sprzedaży detalicznej mają trafić jeszcze w tym roku. Nature’s Fynd zbuduje w tym celu fabrykę o powierzchni ponad 3250 m2. Co ciekawe ich fabryka zamienników mięsa powstaje w historycznym terenie Union Stock Yard, czyli powstałego w 1865 roku centrum przemysłu i handlu mięsnego w Chicago.

Popyt na zamienniki mięsa w Stanach Zjednoczonych skokowo wzrósł w związku z pandemią

 

Według organizacji Plant-Based Foods Association (PBFA), czyli grupy handlowej składającej się z ponad 200 firm członkowskich, w 2020 r. sektor żywności alternatywnej gwałtownie wzrósł, zwiększając sprzedaż detaliczną w USA o 27% i osiągając całkowitą wartość rynkową do 7 miliardów dolarów (!).

 

Na czele wzrostów w branży stoją dwaj główni graczej –  Beyond Meat i Impossible Foods, których produkty (z hamburgerami z zamienników mięsa na czele) zakłóciły układ sił na – wartym 733 miliardów dolarów -amerykańskim rynku produkcji żywności. To skłoniło wielu graczy takich jak Tyson Foods, Purdue, Hormel, Cargill i innych tradycyjnych producentów mięsa do wprowadzenia własnych produktów w tej kategorii, co z kolei można nazwać nie lada przełomem.

 

 

Źródło: CNBC