Veggie Burger z McDonald’s VS Rebel Whopper z Burger King

Veggie Burger z McDonald’s VS Rebel Whopper z Burger King. Pojedynek

Długo wyczekiwany pojedynek gigantów! Veggie Burger z McDonald’s VS Rebel Whopper z Burger King. Najpierw w stałej ofercie Burger King pojawił się Rebel Whopper, następnie do pojedynku o miano wege kanapki nr 1 stanął długo wyczekiwany burger roślinny z McDonald’s. Który jest lepszy? Który smakuje lepiej? Czym się różnią? Zapraszamy na pojedynek Veggie Burger z McDonald’s VS Rebel Whopper z Burger King.

Pojedynek Veggie Burger z McDonald’s VS Rebel Whopper z Burger King

Wiele osób od miesięcy wyczekiwało odpowiedzi „Maka” na roślinną kanapkę ze stajni Burger King’a. Zapowiadana od miesięcy premiera roślinnej kanapki giganta – legendy gastronomii, miała miejsce w drugiej połowie kwietnia 2021 roku. Fani McDonalda i roślinnych zamienników mięsa ruszyli szturmem do restauracji z żółtymi łukami w logo. Niestety z racji faktu, że w lokalach, na miejscu nie można konsumować obecnie zakupionych potraw, część klientów konsumowała kanapki tuż po wyjściu na zewnątrz. Inni natomiast oddalali się z papierowymi torebkami w bliżej nieznanych kierunkach.

Zobacz także: Zamienniki mięsa. Raport i prognozy na lata 2021-2029

Za to w internecie zawrzało. Opinie były bardzo podzielone. Dlaczego?

 

rebel whooper burger king (2)

Rebel Whopper z Burger King. Roślinna kanapka, którą możesz “nabrać” mięsożercę

Roślinny burger z Burger Kinga zawiera roślinny kotlet, który trudno odróżnić od kotleta z prawdziwego mięsa, zarówno pod kątem smaku jak i wyglądu. Jest to wynik współpracy korporacji z jednym ze startupów zajmujących się właśnie tym, żeby jego zamienniki mięsa do złudzenia przypominały swoje mięsne “pierwowzory”. I trzeba przyznać, że to im się udaje, a kotlet z Rebel Whoppera jest tego doskonałym przykładem.

Dla kogo jest Rebel Whopper? Dla osób, które uwielbiają smak mięsa, burgery i choć przeszły już (lub właśnie przechodzą) na dietę roślinną, to tęsknią za smakami „z przeszłości”.

 

Veggie Burger McDonalds kotlet

Veggie Burger z McDonald’s. Kanapka, która nawet nie stara się być “mięsna” w smaku

Kanapka roślinna Veggie Burger z McDonald’s to, dla odróżnienia przykład całkowicie innego podejścia niż te, które zaprezentował Burger King. W Mc nie chodzi o to, żeby maksymalnie zbliżyć się „z kotletem” do smaku burgerów produkowanych ze zwierząt, a o to, żeby sam kotlet był po prostu roślinny, nie z nazwy, a właśnie ze smaku! Zawiodą się więc ci, którzy szukają „rasowych” zamienników mięsa, których odróżnienie od smaku mięsa jest niemal niemożliwe. Już po jednym „gryzie” kanapki – a raczej kotleta – przekonamy się, że wnętrze kotleta, wypełniają zmielone rośliny (najkrócej ujmując) – obtoczone panierką… Roślinny kotlet nie udaje kotleta mięsnego ani ze smaku, ani z wyglądu.

Co jest lepsze? Veggie Burger z McDonald’s, czy Rebel Whopper z Burger King? PODSUMOWANIE

 

Na pytanie, czy lepszy jest Veggie Burger z McDonald’s, czy Rebel Whopper z Burger King, odpowiedź brzmi…

to zależy…

 

Od czego? Od tego, czego oczekujesz po kanapce z kotletem roślinnym?

Możliwości są z grubsza dwie: 

Albo chcesz zjeść bułkę, w której kotlet do złudzenia będzie przypominał kotlet z mięsa, na pewno w smaku, a dobrze gdyby także i z wyglądu i z konsystencji.

Albo chcesz zjeść bułkę z kotletem roślinnym, który będzie roślinny dosłownie, a w smaku w żaden sposób nie będzie przypominał żadnego mięsa.

Wybór należy do Ciebie. W pierwszym przypadku idź do Burger King, w drugim do McDonalds.