Veggie Burger z McDonald's

McDonald’s Veggie Burger. Spełnia oczekiwania?

McDonald’s Veggie Burger to długo wyczekiwana kanapka, która z końcem kwietnia 2021 roku pojawiła się w końcu w McDonald’s. Czy na to właśni liczyli fani najpopularniejszej na świecie sieci fast food’ód? To będzie można zapewne ocenić na podstawie badań sondażowych za jakiś czas, jednak już teraz możemy bliżej przyjrzeć się kanapce i poczuć jak smakuje roślinny kotlet, oraz wyrazić opinię na temat całości.

McDonald’s Veggie Burger – zdjęcia i pierwsze wrażenie 

 

Ci, którzy mieli nadzieję, że kanapka spod znaku “żółtego łuku” dorówna pod względem wymiarów (abstrahując już od kwestii smaku) konkurentowi z Burger Kinga, mogą czuć się nieco zawiedzeni.

 

Wielkością kanapka przypomina – powiedzmy – standardową kanapkę z Mc. W zasadzie niewiele jest rzeczy, po których poznać można, że jest to roślinna kanapka. Panierowany kotlet roślinny wygląda jak…   – panierowany kotlet roślinny. Warzywne dodatki są identyczne pod względem doboru jak i ilości porównując z innymi kanapkami z Maca.

 

Veggie Burger McDonalds

Ile kosztuje Veggie Burger z McDonald’s – cena 

Cena roślinnej kanapki Veggie Burger wydaje się dość duża. Sama kanapka  – nie w zestawie – to wydatek rzędu 13,90 PLN. Czy to mało, czy dużo, pozostawiamy do oceny konsumentom klientom sieci.

Kotlet w Veggie Burger z McDonald’s  – jak smakuje?

Veggie Burger McDonalds kotlet

Sam panierowany kotlet będący główną atrakcją roślinnej kanapki z McDonalda, może być sporym zaskoczeniem dla osób, które oczekiwały, że w smaku będzie on przypominał, czy inaczej – naśladował mięso. Nic z tych rzeczy! On nawet do tego nie aspiruje i widać to od razu po pierwszego kęsa. Spod panierki wystają mniej lub bardziej drobno zmielone kawałki warzyw, a przy odrobinie szczęścia można załapać się na cały groszek “konserwowy”. Całość jest dość neutralnie (jeśli w ogóle) przyprawiona, przez co jest to propozycja dla osób, które nie oczekują wyraźnych bodźców smakowych