hamburgery z owadów dla brytyjczyków

Hamburgery z owadów do 2030 roku zastąpią Brytyjczykom mięso?

Brytyjscy naukowcy skupieni w organizacji działającej na rzecz walki ze zmianami klimatu uważają, że w ciągu najbliższych 10 lat możliwe jest, że Brytyjczycy zastąpią mięso owadami i roślinnymi zamiennikami mięsa.

Hamburgery z owadów do 2030 roku zastąpią Brytyjczykom mięso?

Brytyjska Rada ds. Badań i Innowacji uważa, że Brytyjczycy do 2030 roku mogą odżywiać się hamburgerami z owadów oraz całkowicie wyeliminować ze swojej diety mięso. Taka rekomendacja została wydana podczas tak zwanego Net Zero Week, którego celem jest walka ze zmianami klimatycznymi. Przewidywania Rady nie przypadły do gustu rolnikom jak i ekspertom zajmującym się branżą spożywczą. Jakby tego było mało, Rada jest zdania, że w przyszłości konieczne może być spożywanie „mniejszych porcji” mięsa. 

Inni czytali także: Beyond Meat chce zwiększyć sprzedaż w Chinach >>>

Jednak Rada zastrzega, że:

To są przykłady tego, co ludzie mogą jeść w przyszłości. Są to raczej wybory, których ludzie mogą dokonywać, a nie zalecenia dotyczące tego, co powinni zrobić.

 

hamburgery z owadów

 

Hamburgery z owadów? No way!

W odpowiedzi na tego typu opinie rzecznik Narodowej Unii Rolników stwierdził, że ludzie muszą wiedzieć, co jedzą, oraz, że

Niezwykle ważne jest, aby ludzie podejmowali świadome decyzje dotyczące diety na podstawie dokładnych informacji. Kiedy ludzie kupują brytyjskie mięso i nabiał, kupują zrównoważoną, lokalną żywność, produkowaną na obszarach, gdzie często trudno jest uprawiać inne produkty spożywcze.”