filety wegańskie

Filety wegańskie 

Wegańskie filety, czyli takie które nie są robione z mięsa czy ryb, jeśli są dobrze przyrządzone lub wyprodukowane (bo i takie, produkowanej na masową skalę coraz częściej kupić można w sklepach) mogą doskonale sprawdzić się w roli zamienników mięsa. To szczególnie ważne dla osób, które próbują odzwyczaić się od spożywania mięsa, jednocześnie dość trudno im zerwać z nawykami, które są z tym związane.

 

Filety wegańskie jako zamienniki mięsa

 

Wegańskie filety, to świetna propozycja dla osób, które nie potrafią wyobrazić sobie obiadu bez surówki, ziemniaczków (ewentualnie frytek), a także kotletów mięsnych lub rybnych a są na etapie zmiany stylu życia, lub tylko samej diety, która jest jego ważną częścią. Wegańskie filety mogą wyglądać jak prawdziwe filety, wystarczy tylko dobrze przygotować do nich panierkę, choć zdania się podzielone co do tego, czy smak wegańskich filetów może być taki sam jak filetów tradycyjnych (rybnych lub filetów z kurczaka).

 

Wegańskie filety „z kurczaka”

 

Jeśli filety, to z kurczaka, więc jeśli wegańskie lub wegetariańskie filety to… 

 

No właśnie – z czego można zrobić wegańskie, filety? Odpowiedź nie zadowoli może wszystkich, ale głowiło się już nad tym już wiele mądrych głów.

 

Inni czytali także: Wegańskie paluszki rybne 

 

Niektóre doszły do właściwych wniosków metodą prób i błędów, więc po co powtarzać teraz ich błędy skoro można kupić gotowy produkt – filety wegańskie z kurczaka – w sklepie, w tym także, a może i głównie online? Jeśli dobrze poszukamy, trafimy na wegańskie filety, które w smaku przypominają bardzo mięsne filety, ale tu od razu też rozczarowanie – niestety, nie dotyczy to póki co ceny, która jest kilkukrotnie wyższa. 

 

Zobacz także: Szynka wegańska

 

Wegańskie filety “z łososia” 

 

Filety wegańskie z łososia – to brzmi równie bezsensownie jak filety wegańskie z kurczaka. Jednak zasada jest bardzo podobna. Możemy szukać zamienników filetów z łososia, a im więcej produktów spróbujemy tym większa szansa, że trafimy na ten, który wg nas najbardziej przypomina w smaku prawdziwego łososia. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż o ile filety z kurczaka nie mają jakiegoś charakterystycznego w smaku, o tyle filety z łososia, to już inna sprawa – niepowtarzalny smak, zapach, kolor – wszystko.